Polecanki #2

Polecanki, czyli subiektywne podsumowanie tygodnia. Tym razem w czołówce wywiad z Gimperem, o którego istnieniu niewiele wcześniej wiedziałam – a BŁĄD!, CEO w spódnicach, trendy i trudne tematy, na które trzeba rozmawiać, choć nie wiadomo jak.

Gimper u Karola

No dobra, coś tam wcześniej o Gimperze słyszałam, głównie w kontekście gier. Jacek pomógł mi update’ować moją wiedzę podsyłając mi link do świetnego wywiadu. Poznajcie Gimpera – faceta z dużą wiedzą na temat YouTube’a, kreowania wizerunku i w ogóle różnych manipulacji, z którymi stykamy się na co dzień w sieci.

Dodaj do obserwowanych

Olka Kaźmierczak, czyli pierwsza #fashionprgirl i założycielka kolektywu PR-owego, to mega ogarnięta laska, której karierę i śledzę i – co by dużo nie mówić – podziwiam. Nie dość, że sama inspiruje, to jeszcze poleca 10 CEO w spódnicach, które warto śledzić na Insta. Przy okazji polecam Wam profil Olki na Insta, na którym fajnie widać jej przemianę, z dziewczyny totalnie zafascynowanej PR-em, pracującej dosłownie do utraty sił, do kobiety, dla której praca jest ważną częścią życia, ale nie najważniejszą. To rzadkie podejście w tej branży, gdzie praca to pasja, a więc całe życie.

Zero waste

Naszej planecie jest wszystko jedno, jakie kto ma motywacje do bycia bardziej eko, czyli rzecz o modzie na zero waste, less waste, slow, hygge – jak zwał, tak zwał. Joanna Glogaza liczy zyski i minimalizuje straty wynikające ze świadomego podejścia do konsumpcji. Przy okazji zobaczcie Eko-Lego, powstałe z trzciny cukrowej!

Eko Lego, mat. prasowe

Porysunki

Jeśli tak, jak typowi Polacy potraktowaliście te wakacje, jako idealny czas na remont LUB jeśli coś byście przestawili, przemeblowali, powiesili, to mam fajny pomysł na upstrzenie ścian. Porysunki Magdy Danaj! To również dobry pomysł na prezent – oryginalny, spersonalizowany 🙂

Strata, nie tabu

Znam kilka osób, które poroniły. O kolejnych kilku słyszałam od znajomych. Ale o tym się nie mówi, o tym się szepcze, najczęściej za plecami. Ból, wstyd – bo może już wszyscy wiedzieli, że jest w ciąży, poczucie winy. Nie wiem, co jeszcze mogą czuć kobiety, które straciły dziecko. Czuję jednak, że nie mogą zostawać z tym same. Tylko jak rozmawiać, żeby nie zranić jeszcze bardziej? Przeczytajcie artykuł w Wysokich Obcasach.

Nigdy nie jest za późno na lody

Na koniec budująca historia, z której morał jest jeden: nigdy nie jest za późno! 79-letnia pani Lucyna założyła swoją lodziarnię. „To nie kapuśniak w lecie, żebyście się tak dziwili” – odpowiada, ale ja nieustannie się dziwię, kiedy widzę takie babki! I biję im brawo z taką werwą, jak Lilka na widok tego, co jej się aktualnie podoba. Jeśli jakimś cudem ominęła Was informacja o niezwykłej pani Lucynie, to cały tekst znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.